40.„Vaidavas kauss” Apē - tikšanās, atmiņas, orkāns un uzvaras prieks!

Astra Binde

2013. gada 21. maijs 07:51

527

Latviešu un igauņu spēcīgāko motokrosa meistaru cīņās, sirsnīgas veterānu tikšanās gaisotnē un pēkšņam negaisam spītējot, aizvadītas „Vaidavas kausa” jubilejas sacensības Apē. Daudzu līdzjutēju atbalstīti, startēja gandrīz 400 sportisti no sešām valstīm, pārstāvot Latviju, Igauniju, Lietuvu, Krieviju, Baltkrieviju, Somiju.

Ļoti spēcīgā konkurencē MX1 klasē savu pārākumu jau trešo gadu pēc kārtas pierādīja Augusts Justs, izcīnot prestižāko „Vaidavas kausu". Viņa brālis Roberts Justs otrajā vietā, trešais - Dāvis Ivanovs.

Pārējās motociklu klasēs dominēja igauņu sportisti. Cīņā līdz pēdējiem trases metriem tika noskaidrots uzvarētājs MX2 klasē. Pirmo vietu izcīnīja 1982. gada „Vaidavas kausa" uzvarētāja Valdura Kahro dēls Erki Kahro, aiz sevis atstājot tautiešus Karel Kutsar un Andre Park .

Arī blakusvāģu klasē pirmās trīs vietas aizņēma igauņi - V. Kert/E.Koiv, T.Reesna/T.Skultāns, M. Miil/M.Miil.

Mini MX klasē nepārspēts palika vairākkārtējs „Vaidavas kausa" ieguvējs Henri Remma no Igaunijas. Mājinieks Raivis Levans - otrajā vietā, trešais - igaunis Claus Oliver Pajuri .

Vairāk kā 90 braucēji startēja atraktīvajā „Zelta mopēds" sacensībās. 45 cm3 Standarts klasē uzvarēja Ainārs Karro, 50 cm3 Standarts klasē - Kristaps Duks, Sporta klasē - Dagnis Skurulis. Atkal kopš astoņdesmito gadu beigām Apes trasē startēja Retro klase, kurā uzvarēja Gatis Zolmanis.