Bobslejisti sāk sezonu

Agita Auziņa

2011. gada 21. novembris 13:28

726

Latvijas bobsleja izlasei sezona sākusies ar Eiropas kausa izcīņas sacensībām Īglsas trasē Austrijā. Latviju astoņos Eiropas kausa izcīņas posmos pārstāvēs četras ekipāžas. Divnieku un četrinieku ekipāžās startē stūmējs, alūksnietis Intars Dambis.

Kā pirmās I.Dambis aizvadīja divnieku sacensības, kurās kopā ar pilotu Oskaru Melnbārdi uzrādīja labāko rezultātu no Latvijas. Ekipāža abos braucienos uzrādīja ātrāko starta ieskrējiena laiku - 4,99 sekundes. Pirmajā braucienā tika sasniegts 3.labākais rezultāts, bet otrajā braucienā tika pieļauta kļūda startā, līdz ar ko rezultātā ekipāža divu braucienu summā ierindojās 8.vieta. Arī otrās dienas sacensībās vislabāk no Latvijas ekipāžām veicās Melnbārdim un Dambim. Viņi izcīnīja 4.vietu.

Eiropas kausa izcīņas sacensības bobsleja četriniekiem norisinājās sestdien un svētdien. Edgara Maskalāna pilotētais Latvijas bobsleja četrinieks ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Raivi Broku un alūksnieti Intaru Dambi pirmajā posmā ierindojās 4.vietā, bet otrajā posmā – 3.vietā.

Pirmā posma sacensībās Maskalāns ar komandu ierindojās ceturtajā pozīcijā, zaudējot par vienu vietu otrai Latvijas ekipāžai – Melnbārdim ar stūmējiem Raivi Voitkūnu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu. Divu braucienu summā uzvaru guva Krievijas ekipāža, bet otru vietu izcīnīja ASV četrinieks. Maskalāna pilotētais četrinieks uzvarētājiem zaudēja 0,25 sekundes. Savukārt otrā posma sacensībās Maskalāna komanda ierindojās trešajā vietā un uzvarētājiem, ASV četriniekam, divu braucienu summā zaudēja 0,16 sekundes. Otro vietu ieņēma Vācijas bobslejisti, bet Melnbārža ekipāža ierindojās 6.vietā.

Stūmējs I.Dambis ekipāžu pirmos startus atzīst par ļoti veiksmīgiem.. “Esmu priecīgs par pirmajiem startiem. Šosezon esam labi fiziski sagatavojušies, līdz ar ko neizpaliek arī rezultāti,” laikrakstam pauž sportisti un neslēpj prieku par to, ka Latviju pirmo reizi pārstāv četras ekipāžas. “Mērķi kā katru sezonu ir augsti. Protams, gribētos iegūt medaļas, bet pirmais trijnieks ir ļoti spēcīgs. Tie arī ir pasaules labākie bobslejisti, bet centīsimies izcīnīt medaļas,” teic I.Dambis un atzīst, ka viennozīmīgi gribētos noturēties labāko sešiniekā.

Latvijas izlases vecākais treneris Sandis Prūsis portālam "bobslejs.lv" atzīst, ka ir apmierināts ar pirmo sacensību rezultātiem, īpašu uzmanību pievēršot starta ieskrējiena laikiem, kas šoreiz visām mūsu ekipāžām bijuši neticami līdzīgs (5,03 līdz 5,06 sekunžu robežās). "Testos ārpus trases tomēr daži ir spēcīgāki un viņiem individuālie rezultāti ir labāki, tomēr trasē visas trīs mūsu ekipāžas rāda gandrīz vienādu sniegumu startā. Jāsaka tā - beidzot esmu patīkami pārsteigts," portālam paudis Prūsis.

Latvijas izlase jau svētdien devās uz Kēnigzes trasi Vācijā, kur norit oficiālie treniņbraucieni Eiropas kausa izcīņas nākamajiem posmiem, kas notiks šajā nedēļas nogalē – 25. un 27.novembrī.