Aluksniesiem.lv ARHĪVS

Alūksnes un Apes novados vairāk balso par ZRP (papildināts)

Agita Auziņa

2011. gada 18. septembris 09:11

2590

Ir apkopoti Centrālās vēlēšanu komisijas provizoriskie vēlēšanu rezultāti. Alūksnes un Apes novados līdera pozīcijā Zatlera reformu partija. Savukārt valstī pārliecinošā vadībā ar 29,50% ir "Saskaņas Centrs". Seko Zatlera Reformu partija (20,34%) un "Vienotība" (18,14%).

Apes novadā četros vēlēšanu iecirkņos saņemtas 1800 derīgas balsis. Novadā ar 615 balsīm (34.17% ) līdera pozīcijā Zatlera reformu partija. 498 cilvēki (27.67%) balsojuši par “Vienotību”, 292 (16.22% ) par Zaļo un zemnieku savienību, 252 (14.00% ) par nacionālo apvienību. 88 balsis saņemtas par “Saskaņas centru”, 18 par Šlesera partiju, 8 par “Pēdējo partiju” un Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partiju, 4 par "Par prezidentālu republiku", bet 1 par "Tautas kontroli" . Zaltera reformu partija līdera pozīcijā visos novada iecirkņos, otrie visur “Vienotība”.

Alūksnes novadā visvairāk balsots par "Zatlera reformu partiju". Uzticību Zatlera partijai pauduši 2548 vēlētāji (31.94%). Ar 1786 balsīm (22.39%) otrajā ppozīcijā "Vienotība", savukārt trešie - Zaļo un Zemnieku savienība ar 1217 balsīm (15.25%). Par nacionālo apvienību "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" balsots 1109 reizes (13.09%), bet par "Saskaņas centru" - 947 (11.87%).

Par Šlesera reformu partiju LPP/LC balsojuši 96 novada ļaudis (1.20%), Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partiju - 59 (0.74%), "Pēdējo partiju" - 48 (0,60%), "Par prezidentālu republiku" - 33 (0.41%), "Tautas kontroli" - 26 (0.33%). "PCTVL-Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" - 20 (0.25%) un Kristīgi demokrātiskā savienību - 11 (0.14%). Par partija "Brīvība. Brīvs no bailēm, naida un dusmām" Alūksnes novadā nav saņemta neviena balss. Visos novada pagastos, izņemto Pededzē, līdera pozīcijā Zatlera reformu partija.

Izvēlas dažādas partijas

Alūksnes pilsētas vēlēšanu iecirkņos līdera pozīcijā Zatlera reformu partija. Alūksnes novada vidusskolas iecirknī otrajā pozīcijā “Saskaņas centrs”, trešajā - “Vienotība”. Alūksnes pilsētas sākumskolas iecirknī otrajā pozīcijā “Vienotība”, trešā ir nacionālā apvienība. SIA “Alūksnes energoceltnieks” ēkas iecirknī otrā ir “Vienotība”, trešā nacionālā apvienība. Arī Alūksnes administratīvās ēkas vēlēšanu iecriknī vivairāk balsots par "Zatlera Reformu partiju", otrajā vietā "Vienotība", trešie -     Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", vien ceturtajā pozīcijā ierindojas Politisko partiju apvienība "Saskaņas Centrs"

Alūksnes novadā pagastu vēlēšanu iecirkņos visur, izņemto Pededzi, līdera pozīcijā Zatlera Reformu partija. Pededzē 56% balsotāju atbalstījuši “Saskaņas Centru”. Annas pagastā ļoti līdzīgi balsots kā par Zatlera partiju, tā par “Vienotību” (par katru 26%).

Strautiņos, Ilzenē un Bejā otrajā pozīcijā “Vienotība”, bet trešie – nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", savukārt Kolbērģī trešie - “Saskaņas Centrs”. Jaunannā, Kalncempjos, Liepnā, Mālupē un Ziemeros otrajā vietā “Zaļo un zemnieku savienība”, trešajā pozīcijā “Vienotība”. Jaunlaicenē, Malienā, Mārkalnē, Veclaicenē un Zeltiņos otrā balsotākā partija ir “Vienotība”, turpretim trešā visvairāk balsis saņēmusī partija ir “Zaļo un zemnieku savienība”.

Arī visos Apes novada iecirkņos absolūts līderis Zatlera Reformu partija. Vienisprātis par otro un trešo vietu ir arī vēlētāji Apē, Gaujienā un Virešos, kur otra partija ar visvairāk saņemtām balsīm ir “Vienotība”, savukārt trešā - “Zaļo un zemnieku savienība”. Gaujienā otra atbalstītākā partija arī “Vienotība”, bet trešā pozīcijā ierindojas nacionālā apvienība.

Kategorijas