Aluksniesiem.lv ARHĪVS

Sākas balsu skaitīšana

Agita Auziņa

2011. gada 17. septembris 22:39

770

Visā Latvijā slēgti vēlēšanu iecirkņi un sākusies balsu skaitīšana. Šodien vēlēt jauno Saeimu devās 829 045 pilsoņi (55.56% balsstiesīgo). Alūksnes novadā vēlēt devās 7210 balsstiesīgie (48.91% ), Apes novadā - 1536 (46.36%). Ziņu aģentūras LETA veiktā balsotāju aptauja (exit poll) liecina, ka 11.Saeimas ārkārtas vēlēšanās sestdien lielāko vēlētāju atbalstu ir guvis Saskaņas centrs (SC), Vienotība un Zatlera Reforma partija.

Alūksnieši vēlēt devās ar cerību uz pārmaiņām. Uzrunātie vēlētāji neslēpa savu izvēli. Alūksniete Antra atklāja, ka vēlējusi par Zatlera reformu partiju.  “Zalters man simpatizē jau no prezidentūras laika. Ja arī viņš nav darījis daudz laba, tad vismaz sliktu arī ne. Ticu, ka pārmaiņas būs,” pauž Antra. Savukārt viņas dēls Jānis norādīja, ka īpaši par politiku neinteresējas un mammas mudināts arī vēlējis par Zatleru. Pretēji mammai, viņam ticība labākai nākotnei ir mazāka.

Savukārt Jūlija no Alūksnes balsoja par “Vienotību”, jo tic, ka tikai “Vienotība” ir pietiekoši spēcīgs politiskais spēks, kas varētu valstī radīt pārmaiņas. “Labāk balsot par pārbaudītām vērtībā, ar tiem jaunajiem jau arī nevar zināt kā sanāks,” teica viņa.

Kāds jaunietis, kas vēlējās palikt anonīms, vēstīja, ka balsojis par nacionālo apvienību, jo grib dzīvot latviskā Latvijā. Viņu nopietni ir satraucis jautājums par krievu valodas kā otrās valsts valodas ieviešanu.

Kategorijas