Aluksniesiem.lv ARHĪVS

Vēlēšanās startē “Vienotības” sarakstā

Mārīte Dzene

2011. gada 15. augusts 15:06

1796

Partijas "Vienotība" deputātu kandidātu sarakstā rudenī gaidāmajām 11.Saeimas ārkārtas vēlēšanām Vidzemes vēlēšanu apgabalā ar 15.numuru iekļauta Apes novada domes priekšsēdētāja Astrīda Harju. Vidzemes saraksta līderis ir Valdis Dombrovskis, bet pavisam tajā ir 30 deputātu kandidāti.

A.Harju ir partijas "Pilsoniskā savienība" Apes nodaļas vadītāja. Viņa uzskata, ka jaunizveidotās partijas "Vienotība", kurā apvienojušās trīs partijas, izvirzītājiem deputātu kandidātiem ir labas izredzes ārkārtas vēlēšanās saņemt vēlētāju uzticības mandātu.

"Partijas mērķi un programma to sasniegšanai ir labi, taču ir svarīgi, lai tie tiktu īstenoti. Ja tiks sastādīta profesionāla valdība, kurā ir par katru nozari atbilstoši izraudzīti ministri, tad tas būs iespējams," norāda A.Harju.

Viņa un vēl vairāki pirmo reizi ir Saeimas deputātu kandidāti. Ja novada domes priekšsēdētāja tiks ievēlēta Saeimā, tad tas būs reizē ieguvums un zaudējums Apes novadam. A.Harju atzīst, ka piekritusi būt deputāta kandidāte, lai par "Vienotības" sarakstu balsotu vairāk novada vēlētāju.

"Uzskatu, ka labākā reklāma "Vienotībai" un Dombrovska padarītajam ir Somijas Ministru prezidents un Igaunijas premjera vērtējums. Kad Dombrovskis uzņēmās valdības vadītāja pienākumus, bija liels budžeta deficīts un procentuāli straujš iekšzemes kopprodukta kritums. Toreiz budžeta deficīts bija tuvu 20 procentiem, bet tagad tas būs samazināts līdz 3,8 procentiem. Protams, ir pieņemti daudzi nepopulāri lēmumi, taču Latvijā vairs nav tāda kritiska situācija, kāda ir Grieķijā, Spānijā un Portugālē," pamato A.Harju.


Viņa uzsver, ka deputātu kandidātu sarakstā Saeimas vēlēšanām ir iekļauti reģionu pārstāvji. Tāda ir partijas nostāja - rēķināties ar iedzīvotāju interesēm un vēlmēm reģionos. "Mēs esam par kvotu sistēmu lauku teritorijām nākamajā plānošanas periodā no 2014. līdz 2020.gadam, lai Eiropas struktūrfondu naudu vairāk saņemtu lauku novados, ne tikai Rīgā un citās lielajās pilsētās," skaidro A.Harju.


Apes novadā dzīvesvietu ir deklarējis Viesturs Zariņš, kurš "Vienotības" Vidzemes sarakstā ir ar 23.numuru. Viņš ir Valkas novada domes priekšsēdētāja vietnieks un "Pilsoniskās savienības" Valkas nodaļas vadītājs.

Kategorijas