Aluksniesiem.lv ARHĪVS

Zaharova uz laiku atgriezusies Latvijā

2011. gada 20. jūlijs 14:08

2259

Jūlijā Latvijā atgriezusies pašmāju dziedātāja Kristīna Zaharova (attēlā), kura aizvadītā gada rudenī uzsāka mācības Maskavas Teātra mākslas akadēmijā – pirmais kurss pabeigts ar labām sekmēm, bet vasaru dziedātāja gatavojas pavadīt Latvijā, lai atgūtu spēkus pēc piesātinātā mācību gada, ziņo portāls mango.lv.

Latvijā Zaharova atgriezusies drīz vien pēc sesijas noslēguma, un sarunā ar izklaides portālu Mango dziedātāja neslēpj, ka ar pirmajā semestrī padarīto ir apmierināta. "Bija jāpastrādā un jāpacīnās, bet es esmu apmierināta gan ar rezultātiem, gan procesu," smaida Zaharova, kurai, lai saņemtu estrādes mākslinieces diplomu, Maskavā jāmācās vēl trīs gadi.

Atskatoties uz pirmo mācību gadu, dziedātāja atzīst, ka viens no lielākajiem izaicinājumiem viņai bijusi žonglēšana.

"Septembra sākumā, kad mums demonstrēja žonglēšanu ar trim bumbām, man šķita, kad to iemācīties nav reāli. Es skatījos un atcerējos bērnību, kad apmeklēju cirku, bet biju pārliecināta, ka iemācīties to nevarēšu.

Tomēr nepagāja ne pusgads, kad viss kurss jau mācējām ne tikai žonglēt, bet arī darīt to pozā, kad partneris tur paceltu gaisā," smejas dziedātāja un bilst, ka žonglēšanas apmācība un citas nodarbības mainījušas viņas domas par to, ko cilvēks spēj izdarīt.

"Katram no mums ir tik daudz fizisku rezervju, ko mēs neizmantojam. Žonglēšana, dejošana, balets, akrobātika, stiepšanās - šī prakse mani pārliecināja, ka visu var attīstīt un ka cilvēks var izdarīt ļoti daudz lietu, par kurām domā, ka tas nav iespējams," iespaidos dalās Zaharova.

Tāpat liels gandarījums meitenei ir par izlasītajām grāmatām. "Studiju laikā ir daudz jālasa klasiskie darbi. Pati es, visticamāk, sevi to visu nekad nebūtu piespiedusi izlasīt, bet tagad man ir liels prieks, ka uzzinu to literatūras daļu, kurai līdz šim nebiju pieskārusies," stāsta dziedātāja.

Mācību laikā slodze bijusi liela - nodarbības notikušas sešas dienas nedēļā no pus desmitiem rītā līdz desmitiem vakarā, bet vienīgo brīvdienu Zaharova ar savām kaimiņienēm pavadījusi, izguļoties un apdarot sadzīviskus darbiņus. "Sākumā, kad uzzināju grafiku, man atvērās mute, bet ar laiku pie tā pierod," atzīst dziedātāja.

Viņa Maskavā jau iedzīvojusies - kopmītnes istabiņā kopā ar viņu dzīvo vēl divas meitenes no Baltijas valstīm, tāpat tuvas attiecības izveidojušās ar kursabiedriem, kurus Zaharova raksturo kā "vienu lielu ģimeni", un arī Maskava dziedātajai ļoti patīk.

"Esmu dzirdējusi, ka citus nospiež pilsētas plašums, lielās ēkas un straujais temps, kas izsūc enerģiju, bet man tas viss patīk un mani tas uzlādē - gan plašums, gan iespējas, gan kultūras programma, ko tur iespējams baudīt," sajūsmā ir Zaharova.

Dzīvojot Maskavā, mainījušās arī dziedātājas prioritātes - tur viņa novērtējusi ģimenes atbalsta nozīmību. "Tagad jūtos daudz tuvāka savai ģimenei. Jaunībā jau gribas lēkāt apkārt, bet tad vienā brīdī saproti, cik ģimene ir svarīga - viņi taču mums vēl pašu labāko," pārdomās dalās dziedātāja.

Tiesa gan, par savas ģimenes dibināšanu Zaharova vēl nedomā. "Manā privātajā dzīvē Maskavā nekas nav mainījies - vēl joprojām esmu brīva meitene. Godīgi sakot, man tam arī nebūtu laika. Attiecības ir rūpīgi jākopj. Ja pret tām izturas vieglprātīgi, tad ilgi tas nebūs," sapratusi meitene.

Absolvējot izvēlēto mācību programmu, Zaharova saņems skatuves un kino mākslinieka diplomu, bet par nākotnes plāniem meitene spriež piesardzīgi un to, vai pēc studiju beigšanas atgriezīsies Latvijā, prognozēt nevēlas.

"Man šķiet, ka mūsdienās visu ir iespējams apvienot - ir lidmašīnas un vilcieni, kas pasauli ir padarījuši mazāku. Visur ir iespējams izbraukāt ātri un ērti, tāpēc to, ko darīšu pēc studijām, noteiks apstākļi un iespējas," stāsta dziedātāja.

Par iespēju trūkumu Maskavā neesot jāsūdzas - tur notiek daudz dažādu atlašu dažādiem projektiem, bet akadēmijas noteikumi pirmā un otrā kursa studentiem liedz piedalīties citos projektos, tāpēc, kā atzīst jaunā studente, "visam savs laiks".

Zaharova sirsnīgi smejas, ka viņas klausītājiem neesot jābaidās - meitene dziedāšanu neplāno pamest, bet kopā ar studiju biedriem Maskavā jau sākts darbs pie diplomdarba - mūzikla, kurā latviešu dziedātājai jau piešķirta loma.

Kategorijas