Noskaidro labākos ūdens motosportā

Agita Auziņa

2011. gada 10. jūlijs 16:52

1782

Sestdien un svētdien Alūksnes ezerā norisinājās Pasaules un Latvijas čempionāta sacensības ūdens motosportā septiņās laivu klasēs. Divās dienās sportisti Alūksnes ezera viļņos cīnījās par Pasaules čempionu tituliem JT250 jauniešiem un Formula4S klasēs, bet Latvijas čempionāta godalgas tika izcīnītas S550, Formula 2, RN2000 un Formula R1000 klasēs.

Spraigā cīņā Pasaules čempiona titulu JT250 klasē izcīnīja Maksimilians Tuckovs (Latvija), 2.vietu – Artem Nikitin (Krievija), 3.vietu – Matthias Agur (Igaunija). Alūksnietis Dāvis Kaminskis nozīmīgajā Pasaules čempionātā ieguva augsto 5.vietu. “5.vieta no 20 braucējiem Pasaules čempionātā ir augsts sasniegums! Es lepojos,” priecājas Dāvja vecmāmiņa un galvenais sportista sponsors Valda Čikule. Viņa arī stāsta, ka Dāvim šis ir pēdējais gads JT250 klasē, jo vecums turpmāk neļaus startēt pašreizējā klasē. Kādas būs sportista turpmākās gaidas – rādīs laiks.

Pasaules čempiona tituls Formula4S klasē - Mārtiņam Morozam (Latvija), 2.vietā – Tobias Soderlind (Zviedrija), 3.vietā – Oskar Samuelsson (Zviedrija). Alūksnietim Ivo Eglem līdz goda pjedestālam pietrūka pavisam nedaudz - viņš 13 dalībnieku konkurencē palika ceturtais. Pats jaunietis par augsto sasniegumu ir ļoti priecīgs un atklāj, ka pašmāju sacensībās braukt ir labāk, jo ir daudz atbalstītāju. “Ar šo laivu braucu piektās sacensības un pagaidām šis ir augstākais sasniegums. Pērn Eiropas čempionātā biju septītais, tagad pasaulē jau ceturtais,” stāsta I.Egle un pauž rūgtumu par pēdējo braucienu, kad laiva sagriezās pa 180 grādiem un nācies sīvi cīnīties par izkļūšanu no pēdējām vietām.

Latvijas čempiona titulu S550 klasē izcīnīja Pēteris Pelēns, 2.vietu – Edgars Riabko, 3.vietu – Arturs Brolītis. Šajā klasē uz starta stājās arī trīs alūksnieši – Raimondam Špacam - 4.vieta, Gintam Rozenbergam – 6.vieta, Reinim Mustam – 7.vieta.

Formula 2 klasē startēja trīs dalībnieki. Abu braucienu rezultātā par pārliecinošu uzvarētāju kļuva Uvis Slakteris aiz sevis atstājot Atis Slakteri un Kristapu Paegli. FR1000 trīs dalībnieku konkurencē 1.vieta Lotāram Millerim, 2.vieta – Mārim Brigmanim, 3.vieta – Jānim Kuķalkam. RN2000 klasē uzvaru izcīnīja Guntis Lauss, 2.vietu – Vladimirs Fjodorovs, 3.vietu – Māris Vasiļevskis. Alūksnietis Normunds Sniķeris šajā laivu klasē palika 4.vieta. Kā plānots sacensībās diemžēl nestartēja alūksnietis Gatis Sniķeris, kā arī cīņa nenotika T500 un OSY laivu klasēs līdz ar ko bez sacensībām attiecīgi palika Zintis Čikulis un Mārtiņš Pehlaks.