Gūst labus panākumus

Ilze Bogdanova

2011. gada 6. jūlijs 12:54

1051

Nedēļas nogalē Smiltenē norisinājās starptautiskās orientēšanās sacensības “Kāpa 2011”, kas ir vienas no lielākajām orientēšanās sacensībām Baltijā.

Šogad tās pulcēja apmēram pusotru tūkstoti dalībnieku, starp kuriem bija arī orientēšanās kluba (OK) “Alūksne” pārstāvji.
Spēcīgākajā vīru elites grupā ar OK “Alūksne” nosaukumu startēja pieci sportisti: alūksnietis Edgars Bertuks, Jānis Kūms un Atis Dandens no Gaujienas, kā arī Lauri un Timo Sildi no Igaunijas. Pirmajā un trešajā sacensību dienā puiši devās garajā distancē, bet otrajā mēroja saīsinātu garo distanci. Pirmajos startos labākos rezultātus uzrādīja T.Silds, kurš finišēja 2.vietā. Augstus rezultātus vairāk nekā 30 sportistu kuplajā konkurencē uzrādīja arī pārējie OK “Alūksne” pārstāvji: J.Kūms ieguva 5.vietu, L.Silds – 7.vietu, A.Dandens – 11.vietu.

Veiksmīgi starti puišiem izdevās arī nākamajā dienā. Tajā E.Bertuks kļuva par savas grupas sacensību uzvarētāju, tuvāko konkurentu – pasaules klases sportistu Mārtiņu Sirmo – apsteidzot par vairāk nekā trīs minūtēm. Savukārt L.Sildu no goda pjedestāla šķīra nepilnas 10 sekundes, puisim iegūstot augsto 4.vietu. Ar līdzīgiem panākumiem aizritēja sacensību pēdējā diena. Tajā uz goda pjedestāla kāpa gan E.Bertuks, kurš atkārtoti uzrādīja ātrāko laiku distancē, gan T.Silds, kurš ieguva 3.vietu. L.Silds atkārtoti palika 4.vietā.

Sacensību kopvērtējumā L.Silds ierindojās 4.vietā, A.Dandens – 15.vietā, E.Bertuks – 18.vietā, T.Silds – 27.vietā, J.Kūms – 29.vietā. Jāpiebilst, ka tradicionāli starptautisko orientēšanās sacensību “Kāpa” laikā dalībnieki sacentās sprinta distancē. Vīru elites grupā no OK “Alūksne” tajā startēja tikai E.Bertuks, kurš finišēja 4.vietā.