Orientieristi no Latvijas Tiomilas stafetēs iegūst 9. vietu (papildināts)

Agita Auziņa

2011. gada 5. maijs 09:33

949

Ar gandrīz 1000 komandu dalību beigušās vienas no pasaulē prestižākajām stafetēm orientēšanās sportā – “Tiomila”, kas norisinājās Zviedrijā. Pārstāvot dažādus ārvalstu orientēšanās klubus, tajā startēja vairāki Latvijas sportisti. Viņu vidū arī trīs pašmāju orientieristi – alūksnietis Edgars Bertuks, kā arī Atis Dandens un Jānis Kūms no Gaujienas.

Alūksnietis Edgars Bertuks startējot spēcīgā Somijas kluba "Turun Metsänkävijät" sastāvā, izcīnīja godpilno devīto vietu vairāk kā 340 komandu konkurencē. Komandā startēja Latvijas izcilie orientieristi Kristaps Jaudzems, Kalvis Mihailovs, Jānis Krūmiņš un Mārtiņš Sirmais.

Visaugstāko pozīciju izcīnīja E.Bertuka pārstāvētā komanda “Turun Metsänkävijät”. Puse no desmit cilvēku kuplās komandas bija latvieši. Bez E.Bertuka tajā no Latvijas startēja Kristaps Jaudzems, Kalvis Mihailovs, Jānis Krūmiņš un Mārtiņš Sirmais. Kopīgiem spēkiem puišiem izdevās izcīnīt 9.vietu vairāk nekā 340 vīru komandu konkurencē. "Turun Metsänkävijät" komandā kopā ar minētajiem latviešu orientieristiem startēja arī ukrainis Vjačeslavs Muhidinovs, zviedrs Ērik Torsons un somi Jusi Suna, Manu Mutka un Kimmo Pajula. Vīriešu konkurencē stafetēs nepārspējamu rezultātu uzrādīja un jau otro gadu uzvaru izcīnīja "Kalevan Rasti" kluba komanda no Somijas.

E.Bertuks veica 8.posmu, savā etapā uzrādot septīto labāko rezultātu. Komentējot savu sniegumu Latvijas Orientēšanās federācijas mājas lapā, sportists pauž gandarījumu par paveikto. “Biju ļoti koncentrējies savam skrējienam. Esmu gandarīts par to, ka praktiski nepieļāvu kļūdas, jo daļa distances bija ļoti tehniska un prasīja nedalītu uzmanību,” viņš vērtē. “Līderu trijniekam zaudēju nedaudz vairāk par pusminūti, lai gan lielāko daļu distances skrēju vienatnē un tādēļ vērtēju savu startu kā gandrīz perfektu.”

Ņemot vērā lielo konkurenci, atzinīgi vērtējami arī abu pārējo pašmāju sportistu starti. A.Dandens distanci veica “Espoon Suunta” komandas sastāvā. Viņam bija uzticēts septītais stafetes posms, kurā A.Dandens finišēja 81.vietā. Šī komanda sacensību izskaņā ieguva 69.vietu. J.Kūma pārstāvētā komanda “Pihkaniskat” ierindojās 227.vietā. Tiesa, uzteicams ir J.Kūma individuālais sniegums – veicot pirmo etapu, viņš finišēja 23.vietā, no tā brīža līderiem atpaliekot nedaudz vairāk par divām minūtēm.