Florbola čempioni – gaujienieši

Agita Auziņa

2011. gada 30. aprīlis 22:44

3505

Ar komandas „Gaujiena/ Dzintari” uzvaru sestdien Apē noslēdzās Alūksnes un Apes novadu čempionāts florbolā. Cīņu par čempiona titulu uzsāka 10 vīriešu komandas un 3 sieviešu komandas.

Laukumā cīņā par bronzu tikās komandas „Zeltiņi” un „Liepna”. Pirmā trešdaļa noslēdzās ar pārliecinošu zeltiniešu pārākumu – 4:0, bet jau otrajā trešdaļā rezultāts izlīdzinājās līdz 4:3. Cīņa turpinājās līdz pat pēdējām sekundēm līdz noslēdzās ar rezultātu 8:5 par labu komandai “Zeltiņi”. Jāpiebilst, ka Liepnas komandā traumas dēļ vārtos nestāvēja viņu līdzšinējais vārtsargs un tieši cīņā par svarīgo bronzu pret pretiniekiem stājās jauns vārtsargs. Iespējams, tieši vārtsargu maiņa neļāva gūt kāroto bronzu.

Par čempiona titulu finālā cīnījās Alūksnes komanda “Pelikāni” un komanda “Gaujiena/ Dzintari”. Visu spēles laiku vadības grožus pārliecinoši turēja gaujienieši. Spēles pirmā trešdaļa noslēdzās ar rezultātu 1:3, otrā trešdaļa – 3:4 un finālā ar 6:8 par čempioniem kļuva “Gaujiena/ Dzintari”. Visā čempionātā gaujienieši zaudēja tikai vienu spēli. Komanda nepārspēta palika arī pērnā gada atklātajā Apes novada čempionātā florbolā.

Komandas kapteinis un treneris Rolands Ozoliņš atklāj, ka nekādas veiksmes formulas nav un visu panākumu atslēga ir meistarība. “Komandas puiši ir mani skolēni. Esmu viņus sistemātiski mācījis un ielicis labus pamatus,” norāda R.Ozoliņš. Viņš arī atklāj, ka Gaujienā sporta zāles nav, tāpēc speciālu treniņu nav bijis. “Kā pagājušajā gadā pēc čempionāta finālspēles nūjas nolikām, tā atsākām spēlēt tikai šī gada čempionātā. Cenšamies piedalīties draudzības turnīros,” stāsta R.Ozoliņš.

Komandā “Gaujiena/ Dzintari” spēlēja Rolands Ozoliņš, Kristaps Bērziņš, Toms Dandens, Ritvars Ņeupakojevs, Atis Kļaviņš, Nauris Guoģis, Gatis Vērzemnieks, Gvido Lielbārdis, Jānis Auziņš. Edžus Harkins, Elvijs Ločmelis, Arnolds Policans un Atis Dandens.

Par turnīra labāko vārtsargu atzina Edgaru Augstkalnieti („Pelikāni”), kas ir arī Latvijas U19 izlases vārtsargs. Turnīra labākais uzbrucējs – Arvīds Sams („Zeltiņi)”, labākais aizsargs Rolands Ozoliņš („Dzintari”), rezultatīvākais spēlētājs – Ritvars Ņeupakojevs. Par komandas “Zeltiņi” vērtīgāko spēlētāju atzina Ivaru Laivu, komandā “Pelikāni” - Raitis Teters – Teterovskis un komandā “Liepna”- Andris Spirks.

Jau ziņojām, ka sieviešu komandām čempionāts noslēdzās ar Apes komandas uzvaru, kurā spēlēja Dina Vītola, Ilze Latika, Monta Sondare, Līga Tomsone, Madara Jakobsone, Gunda Purakalne, Liene Ābolkalne, Vineta Kalniņa, Laura Jaunzema, Ieva Palkavniece, Linda Fedotova un Kristiāna Oto. 2.vietā - Alūksnes komanda, 3.vietā – Ilzenes florbolistes. Par turnīra rezultatīvāko spēlētāju atzina Dinu Vītolu (“Ape”), vērtīgāko – Ilzi Latiku (“Ape”).

Sacensību galvenais tiesnesis Modris Račiks norāda, ka meistarības līmenis salīdzinājumā ar pagājuša gada čempionātu ir audzis. “Īpaši tas novērojums komandām, kurās uzceltas jaunas sporta zāles. Čempionātu noteikti rīkosim arī nākošgad un ceram laukumā redzēt arī jaunas komandas,” pauž M.Račiks.