Orientēšanās: kļūst par valsts čempioniem

Diāna Lozko

2013. gada 13. septembris 10:26

14

Cēsu pusē pie Amatas pamatskolas norisinājās šāgada Latvijas orientēšanās čempionāts vidējā distancē un stafetē.

Zelta medaļu ieguva Lauris Silds, sudraba medaļa - Edgaram Bertukam, bet piektajā vietā ierindojās Jānis Kūms.

Sievietēm A grupā pirmo vietu ieguva Līva Veļķere.

Otrajā dienā stafešu sacensībās uz starta stājās pavisam 154 komandas, starp kurtām bija arī orientēšanās kluba “Alūksne/Ape” spēcīgā vīru komanda un divas komandas veterāniem V145 grupā.

Jau pēc pirmā etapa vīriešu komandām līderos savu komandu izvirzīja Jānis Kūms, kas Edgaram Bertukam stafeti nodeva ar vienas minūtes pārsvaru. Edgars savu posmu veica labā ātrumā, tādējādi nostiprinot pārsvaru pār sekotājiem vēl vairāk - tas sasniedza jau sešas minūtes. Pēdējā posmā Lauris Silds pārsvaru palielināja vēl vairāk un komanda pārliecinoši kļuva par šāgada valsts čempioni.

Veterāniem pirmā komanda ieņēma astoto vietu, bet otra komanda finišēja četrpadsmitajā vietā.