Noskaidro florbola čempionāta finālistus (papildināts)

Ilze Bogdanova

2011. gada 19. aprīlis 10:00

2681

Sestdien Apes sporta zālē notika Alūksnes un Apes novadu florbola čempionāta ceturtdaļfināla spēles.

Tās beidzās ar šādiem rezultātiem: SK “Zeltiņi” – “Trapene” 10:4; “Gaujiena/ Dzintari” – “Omnibus” 11:3; “Liepna” – “Vidaga” 6:4; “Pelikāni” – “Ape” 4:3. Uzvaru izcīnījušās komandas tikās pusfināla spēlēs. Spēlē starp “Gaujiena/ Dzintari” un “Liepna” komandām uzvaru ar 9:5 izcīnīja gaujienieši. Otrā pusfinālā tikās SK “Zeltiņi” ar “Pelikāniem”. Šajā spēlē uzvarētāji tika noskaidroti papildlaikā, kurā pārāki ar 4:3 bija “Pelikāni”. Florbola čempionāta fināls plānots nākamajā sestdienā, 30.aprīlī, Apes sporta zālē. Spēlē par 3. - 4.vietu tiksies SK “Zeltiņi” un “Liepna”, bet finālā – iepriekšējā gada Apes novada čempioni “Gaujiena/ Dzintari” un “Pelikāni”.

Sacensību galvenais tiesnesis Modris Račiks komentē, ka pirmajā ceturtdaļfinālā pārliecinoši ar 10:4 pret komandu “Trapene” uzvarēja “SK Zeltiņi”, lai gan vēl spēles gaitā rezultāts bija 5:3. Lieliska spēle Arvīdam Samam – pieci vārti, no kuriem četri tieši spēles beigās.

Otrajā ceturtdaļfinālā bija vērojums pagājušā gada fināla atkārtojumus un komanda “Gaujiena/ Dzintari” ar 11:3 uzvarēja komandu “Omnibus”. Teicama spēle gaujieniešu līderim, it īpaši rezultatīvākajam čempionāta spēlētājam Ritvaram Ņeupakojevam, kura konta četri vārti. “Omnibus” komandai visi trīs vārti kapteiņa Modra Račika kontā.

Trešajā ceturtdaļfinālā tikās komandas “Liepna” un “Vidaga”. Spēle noslēdzās ar rezultātu 6:4. Pretinieka nenovērtēšana “Liepnai” gandrīz maksāja vietu pusfinālā. Vēl spēles beigās rezultāts bija tikai 5:4, bet laimīgu uzvaru nodrošināja Gata Kraujas metiens divas minūtes pirms spēles beigām.

Ceturtajā ceturtdaļfinālā komandu “Ape” un “Pelikāni” spēle noslēdzās ar rezultātu 3:4.Tikai ar milzīgām pūlēm “Pelikāni” noturēja jau it kā drošo uzvaru. Spēles gaitā rezultāts bija 4:0, bet apenieši ar Kārļa Latika pūlēm pietuvojās līdz viena metiena attālumam un turpināja apsēst “Pelikānu” vārtus. Apes komandai pietrūka pavisam nedaudz laika un līdzvērtīgu maiņu.

Pirmā pusfināla spēles, kurā tikās “Gaujiena/ Dzintari” un “Liepna”, noslēdzās ar rezultātu 9:5. Spēle kā pa viļņiem. Likās, ka uzvarētājs jau zināms pie rezultāta 5:1 par labu čempioniem, bet tā nedomāja Liepnas komanda un pietuvojās līdz 5:6. Līdzēja paņemtais 30 sekunžu pārtraukums, pēc kura gaujienieši iemeta trīs bezatbildes vārtus un droši iesoļoja finālā.

Otrā pusfināla spēle, kurā spēlēja “SK Zeltiņi” un “Pelikāni”, noslēdzās ar rezultātu 3:4. Visu spēli iedzinējos atradās Zeltiņu komanda ar 0:2 un 1:3, tomēr trešajā trešdaļā zeltiniešiem pietika spēka izlīdzināt rezultātu 3:3. Sekoja pagarinājums, pēc kura nekas nemainījās, tāpēc sekoja arī pēcspēles metieni. Šajā tā sauktajā “loterijā” pārāki izrādījās “Pelikāni”.

Tajā pašā dienā florbola čempionāta spēles norisinājās arī sieviešu komandā. Visas trīs komandas izrādījās spēkos ļoti līdzvērtīgas. To apliecināja spēļu rezultāti un spēļu saspringtā gaita. “Alūksnes” un “Apes” pirmā apļa spēlē apenietes prata atspēlēties un pašās spēles beigās arī uzvarēt. Turnīrā uzvarēja komanda “Ape” (treneris K.Latiks). Iespējams, uzvarētu palīdzēja gan mājas zāle, gan skatītāji. 2. vieta komandai “Alūksne” (treneris M.Račiks) un 3.vietā komanda “Ilzene”, kurai pēc M.Račika domām pietrūka trenera un līdzvērtīgu maiņu.