Florbola čempionāta priekšsacīkstes beigušās

Ilze Bogdanova

2011. gada 13. aprīlis 09:44

1833

Nedēļas nogalē Alūksnes un Apes novada florbola čempionāta vīru komandas aizvadīja turnīra priekšsacīkšu spēles. Alūksnes novada komandas sacentās Liepnas sporta zālē, bet Apes novada komandas – Apes sporta zālē.

No Alūksnes novada līderu pozīcijās izvirzījās SK “Zeltiņi” komanda, 2.vietu ieņēma “Liepna”, 3.vietu – “Pelikāni”, 4.vietu – “Omnibus” bet 5.vietu – HK “Alūksne” komanda. Savukārt Apes novadā nepārspēti palika pagājušā gada Apes novada florbola čempionāta uzvarētāji – “Gaujiena/ Dzintari”. Pārējās komandas sarindojās šādā secībā: “Ape” (2.vieta), “Vidaga” (3.vieta), “Trapene” (4.vieta) un “Gaujiena/ Juniors” (5.vieta).

Sacensību galvenais tiesnesis Modris Račiks atzīst, ka kopējais meistarības līmenis ir krietni audzis: pagājušā gada spēcīgākās komandas kļuvušas vēl stiprākas, bet pārējās uzlabojušas spēlēt prasmi, samazinot atšķirības meistarībā līdz minimumam.

Tāpat klāt nākuši vairāki gados jauni spēlētāji, kam ir būtiska nozīme, ņemot vērā spēļu ilgumu. Pērn spēle bija 2x15 minūtes, bet šogad – 3x13 minūtes ilga. Šajā ziņā liela nozīme ir fiziskajai sagatavotībai un izturībai, kas ļauj cīnīties par uzvaru līdz pat pēdējai minūtei.

“Visvairāk izaugsme jūtama starp tām komandām, kurām tuvumā ir pieejamas kvalitatīvas sporta zāles treniņiem. Protams, arī pārējās ir pacēlušas savu latiņu, tomēr tas nav tik pamanāmi, kā šo komandu gadījumā,” spriež M.Račiks.
Tiesa, komandu spēku samēri ir tik līdzvērtīgi, ka intriga par uzvarētājiem solās saglabāties līdz pat čempionāta finālam. No desmit komandām cīņu par uzvaru turpinās vairs tikai astoņas. Tās ir komandas, kam izdevies iekļūt katras apakšgrupas labāko četriniekā.

Šosestdien Apes sporta zālē komandas aizvadīs ceturtdaļfināla (sākums - pulksten 10.00), bet pēc tam – pusfināla spēles (sākums - pulksten 15.00). Interesantākais ceturtdaļfināls gaidāms starp komandām “Gaujiena/ Dzintari” un “Omnibus” pulksten 11.15.

Pērn tieši šīs abas komandas tikās finālā, cīnoties par čempionu titulu. Šoreiz vienai nāksies palikt ārpus labāko trijnieka, jo zaudējumu piedzīvojusī komanda no tālākās cīņas izstāsies. “Gaujiena/ Dzintari” savā apakšgrupā uzvarēja, “Omnibus” palika 4.vietā.

M.Račiks to skaidro ar komandas nepilno sastāvu. Uz priekšsacīkstēm ieradās tikai puse no 15 pieteiktajiem spēlētājiem. Taču ceturtdaļfinālā “Omnibus” grasās būt pilnā sastāvā, tāpēc spēles iznākums nav prognozējams. “Bez cīņas gaujieniešiem uzvaru neatdosim,” apgalvo komandas pārstāvis M.Račiks.