Aluksniesiem.lv ARHĪVS

Sociālās aprūpes centrā jūtas kā mājās

Mārīte Dzene

2011. gada 6. marts 11:21

2139

Ne sirmums matos, ne gadu nasta nav šķērslis radošām izpausmēm. Tas ir apbrīnojami, ar kādu prieku un aizrautību sociālās aprūpes centra “Trapene” iemītnieces darina skaistus rokdarbus un citas noderīgas lietas: dekoratīvus ziedus, kartītes, dekorus, vāzes, šalles, zeķes, cep pīrāgus un piparkūkas.

 

“Divas reizes nedēļā ir dažādas nodarbības, kurās katrs var atrast iespēju kaut ko pagatavot sev un citiem par prieku. Kartīšu gatavošana, kurā izmanto ne tikai kaltētus augus un ziedus, bet arī krāsotas smiltis, ir laba smilšu terapija. Tas ir darbiņš pirkstiem, kas tiek vingrināti. Ar iemītniecēm strādā sociālās darbinieces Inese Safranoviča un Dace Kārkliņa. Viņas divas reizes nedēļā iet uz veikalu, lai atnestu pasūtījumus – gan materiālus rokdarbiem, gan arī kādus gardumus,” stāsta centra direktore Dina Jāņekalne.

Viena sociālā darbiniece apmeklē kursus Apē, lai tur apgūto varētu ierādīt centra klientēm. Tagad paredzēts no atlasa lentītēm gatavot krāsainus pušķus. Ausma Enke apguvusi tapošanu jeb adīšanu uz grābekļa. Viņai ap kaklu ir vizuļojoša šalle, uz galda redzama balta šalle, bet pašlaik tiek tapota šalle no biezas, pelēkas dzijas. Lai gan A.Enke jau apguvusi tapošanu, viņa apmeklē arī kursus Trapenes kultūras namā. Pati tapotāja atzīst, ka tagad tā ir modes lieta, par kuru interesējas daudzi. “Vienu pēcpusdienu tapoja gandrīz visi,” atceras direktore.

 

D.Jāņekalne ievērojusi, ka daudzām sievietēm iepaticies gatavot ziedus. Uz drātīm uztin vilnas dziju, ar karsto līmi pielīmē ziedlapiņas, un top koši ziedi. Ir nopirktas vairākas karstās līmes pistoles, ar kurām darboties palīdz sociālās darbinieces. “Kartītes ar augiem un krāsainu smilšu veidotiem zīmējumiem noder jubilāru sveikšanai. Reizi mēnesī pulcējamies īpašā sapulcē, kad sēžam pie galda, dzeram tēju un ēdam cepumus, arī padziedam visi kopā. Februāra jubilāriem bija pat pašu klientu cepti pīrāgi. Kad tos cepa, viss smaržoja tā, ka siekalas saskrēja mutē,” atklāj direktore. Irēnai Kalniņai patīk adīt zeķes, kas ir laba dāvana gaviļniekiem. “Viņai ir veselības problēma, kas neļauj sēdēt, tikai stāvēt vai gulēt. Arī zeķes viņa ada pusguļus. Toties katram dāvanā tiek pa zeķu pārim, un adītājai – prieks, ” skaidro D.Jāņekalne. Centrā ir pašiem savs ansamblis, kuru vada Ina Java. Tagad tā dalībnieki apgūst dziesmas Sieviešu dienas un 1.aprīļa koncertiem. Direktore atklāj, ka klientiem ir arī iespēja izmantot datoru un internetu. Dažam klientam patīkot ilgi “sēdēt draugos”.

Kategorijas