Aluksniesiem.lv ARHĪVS

Šonakt sākas Ķīniešu jaunais gads

Radio TEV

2014. gada 30. janvāris 13:47

785

Ja vienai lielai daļai Jaunais, Zirga gads jau sācies, tad pēc ķīniešu kalendāra Koka Zirga gads tikai sāksies - 30. janvārī plkst. 23:39 pēc Latvijas laika. Tas  ilgs līdz 2015. gada 20. janvārim, kad savu darbu sāks Koka Kaza. Ķīniešu Jaunā gada datums katru gadu mainās, bet viens ir skaidri zināms – ķīniešu kalendārs ir senākais pasaulē. Ja tam ticam, tad gaidāmais gads būs 4712. ķīniešu kalendārā.

Radio TEV jautāja ārstam, Cigun meistaram un speciālistam netradicionālajā medicīnā Igoram Kudrjavcevam, kā ķīnieši nosaka sava jaunā gada sākumu: „Līdzīgi kā Lieldienas, arī ķīnieši savu jaunā gada datumu nosaka pēc mēness ritmiem. Jaunais gads viņiem sākas tad, kad mainās enerģija visumā. Un nosaukumi gadiem, Zirgs, Čūska, tās ir tikai metaforas. Bet tas ir ne tikai ķīniešiem, tas ir vispār austrumos. Mums ir citādāk, mums gads sākas 1.janvārī neatkarīgi no enerģijām. Tās mēs, kā es smejos, mainām paši.”

Jaunā gada pirmā diena, 1.janvāris, daudziem ir jaunas dzīves sākums. Kāds vēlas sportot, kāds tievēt, cits mācīties. Varbūt tie, kas nav savu skaisto dzīvi sākuši mūsu izpratnē – jaunajā gadā, var sākt šogad 30.vai 31.janvārī? „Mūsu datumi ir tikai galvā. Ja cilvēks ir ieplānojis jaunu dzīves posmu, jau nobriedis, kaut domās, viņam jau ir mainījusies enerģētika un ir vērts sākt, neraugoties uz datumu. Ja gribas vēl atbalstu no malas, tad var mēģināt ķīniešu jaunajā gadā. Un ir taču vēl citi – vjetnamiešu, korejiešu, septembrī jūdaistu jaunais gads, tāpēc atbalsts no malas, no augšas ir ik pēc laika,” nosmej ārsts un piebilst, ka tāds īstais, personīgais jaunais gads sākas cilvēka dzimšanas dienā.

Skaidrojot, kāpēc mūsu apņemšanās bieži izkūp gaisā, Igors Kudrjavcevs skaidro, ka tas saistīts ar mūsu iekšējo stabilitāti, iekšējo veselumu: „Mēs domājam, ka šobrīd mums ir enerģija, lai sāktu jaunu dzīvi, bet mēs to iztērējam tur, kur nevajag. Bieži mums gribas vienu, domājam otru, darām trešo, runājam kaut ko ceturto, pie tam turot galvā piekto lietu. Mēs nevaram baudīt stāvokli – šeit un tagad. Smadzenes iztērē ļoti daudz enerģijas. Nevajag domāt tukšas domas. Domām jābūt realizētām. Baudiet mirkli, piemēram, ja mazgājat traukus, nedomājat, ka jums vajadzēja būt Kanāriju salās. Ja mazgājiet traukus, tad mazgājiet. Tā saglabāsies dzīvības enerģija, nevis būs pārmaltas tūkstoš domas, kas tikai iztukšo. Un tā arī tiks realizēti mērķi, kuri, ja nodomāti, ir jāīsteno. Protams, ka no malas nāks dažādi kārdinājumi, bet tiem nevajag ļauties.”

Ārsts skaidro, ka ne tikai datumi ir galvā, bet arī ticība. Piemēram, pats Kudrjavcevs pēc ķīniešu horoskopa ir žurka, taču tā kā viņam šis dzīvnieks ne visai patīk, viņš sameklēja citu horoskopu – pēc zoroastriešu zīmēm ārsts ir gulbis, pēc druīdu kalendāra - kastanis. „Ir izvēle. Pie tam – plaša. Un tad tie spēki, tā enerģija, kam ticat, tā jūs atbalstīs. Es nesaku, ka gulbis ir labāks par kastani, bet, ja jums šis enerģijas veids, kas simbolizē gulbi, patīk labāk – lūdzu! Tikai jākoncentrējas. Un mērķus nevajag atmest pie pirmās neveiksmes,” saka Kudrjavcevs.

„Es vairs savus mērķus neplānoju ne pēc ķīniešu, ne kāda cita kalendāra. Es sadarbojos ar apkārtējo vidi. Kad man pasaule piedāvā jaunu ideju, es sāku to realizēt, nedomājot par gadiem, par mēness fāzēm. Taču gadu, starp citu, var labi uzlādēt. Iedomājieties skaistu, radošu, dievišķu  enerģiju, iedomājieties, ka tā iemiesojas katrā datumā, katrā nedēļā, it kā izgaismo, uzlādē mūsu ceļu, mūsu gadu. Un kad mēs reāli nokļūsim līdz šai dienai, mēs atceramies, kam mēs jau tur sūtījām savu lādiņu, tas mūs sagaida un mums ir labi,” stāsta ārsts.

Kategorijas