Aluksniesiem.lv ARHĪVS

Sagaidīt sirdīs mieru

Diāna Lozko

2013. gada 29. marts 01:00

1388

Šodien pulksten 12.00 pie Alūksnes evaņģēliski luteriskās baznīcas uzsāksies Krusta ceļš. Tas virzīsies cauri pilsētai un noslēgsies katoļu baznīcā, kur lūgšanas turpināsies arī pēc pulksten 15.00.

Marta otrajā pusē Alūksnes Sv. Bonifācija Romas katoļu baznīcā ieradās jauns priesteris Andrejs Trapučka. Pirms tam viņš kalpoja Ogrē, bet nu ir gatavs palīdzēt ikvienam cilvēkam mūsu pusē.

Atklāt savas cilvēciskās personas cieņu

A.Trapučka atzīst, ka viņam patīk Alūksne un tās cilvēki. Nesen viņš iepazinās arī ar Alūksnes evaņģēliski luteriskās draudzes mācītāju Magnusu Bengtssonu. “Esam viena gara cilvēki, un tas ļoti priecē. Iepriecina arī tas, ka dažādas konfesijas var labi saprasties un kopīgi organizēt un iet Krusta ceļu,” viņš saka.

A.Trapučka uzsver, ka daudzi cilvēki baznīcu apmeklē tikai Ziemassvētkos un Lieldienās, kas ir priecīgi svētki. “Taču Lielajā piektdienā mēs atceramies, ka Jēzus labprātīgi uzņēmās krusta nāvi par mums. Viņš ir pelnījis visvairāk mūsu uzmanības un mīlestības. Kristietībā nav tikai šie priecīgie svētki. Kļūdaini ir sirdī noskaņoties, lai tikai priecātos. Jau pats vārds “augšāmcelšanās” nozīmē, ka ir bijusi nāve. Tā ir mūsu ikdienas realitāte, taču Jēzus mums parāda, ka mūsu dzīve nebeidzas ar šo nāvi. Varētu pat sacīt, ka viens cilvēks kā personība ir vērtība, kas ir lielāka par zemeslodi, uz kuras mēs dzīvojam. Pasaule nav mūžīga, saule atdzisīs, uz tās beigsies kodolreakcijas, bet mēs esam mūžīgi. Tieši Lieldienu laiks ir tas laiks, kurā mēs varam atklāt savas cilvēciskās personas cieņu, kas pastāv šajā augšāmcelšanās dāvanā,” teic A.Trapučka.

Lielajā sestdienā dievkalpojums katoļu baznīcā notiks pulksten 18.00, bet Lieldienu svētdienas rītā mise notiks pulksten 8.00, kuras laikā tiks svinēta Jēzus augšāmcelšanās.

Lai neviens nenestu sāpi savā dvēselē

A.Trapučka aicina ikvienu cilvēku pievienoties šo dienu dievkalpojumos. Daudzi cilvēki apmeklē baznīcu tikai svētkos, un tam var būt dažādi iemesli, taču A.Trapučka uzsver, ka priesterim nav nekādas varas pārliecināt cilvēku nākt uz baznīcu biežāk. “Mēs, priesteri, esam bezspēcīgi atrast kaut kādus īpašus argumentus, lai cilvēku ieinteresētu tuvoties baznīcai, bet, manuprāt, visiem cilvēkiem ir līdzīgas sirdis. Ja tu iepriecini Dievu ar kādu labu darbu Jēzum par godu, kaut vai atnāc uz baznīcu, tu uzreiz jutīsies labāk. To mieru sirdī var sajust, jo tas nāk no Dieva,” saka priesteris.

Viņš arī uzsver, ka Dievs ir ļoti pretimnākošs un arī priesteri vienmēr ir pieejami. “Cilvēki man droši var zvanīt uz telefona numuru 29190359 un uzdot dažādus jautājumus. Varbūt dvēselē ir iestrēdzis kāds sarūgtinājums, pretenzija vai aizvainojums pret baznīcu - arī tādus jautājumus droši var jautāt. Un priesterim uz tiem ir jāatbild, jāizskaidro. Tam mēs arī esam domāti, lai pakalpotu cilvēkam un lai neviens nenestu sāpi savā dvēselē. Tāpēc jau arī Dievs mūs ir radījis, lai mēs varētu būt viens otram derīgi,” teic A.Trapučka.


Kategorijas