Aluksniesiem.lv ARHĪVS

Palaiž vaļā radošu ideju zirgus

Mārīte Dzene

2011. gada 13. februāris 15:05

1361

Maza puikas dēļ sacer lugas un iestudē teātra izrādes
Nav jābūt ģēnijam, lai sēdētu zem ābeles un gaidītu, kad kritīs nogatavojies ābols. Varbūt krītot tas trāpa pa galvu un liek rasties kādai labai idejai. Kaut gan reizēm šķiet - ko vēl šajā trakajā pasaulē varētu izdomāt? Bet gaujieniete Elga Rācene var! Turklāt ar savu enerģiju spēj aizraut citus, lai kopā spēlētu teātri, strādātu rokdarbus un iesaistītos Atzeles 900 gadu atceres pasākumos.

Teātris ir mazā Oskara nopelns
Kas urda un neliek mieru? Elga stāsta, ka ilgus gadus dzīvoja ļoti mierīgi. Tad viņa ievēroja, ka mazs puisēns Oskars no Gaujienas patversmes visur meklē savu mammu. Labas tantes nereti teica: "Vai, cik jauks puisītis! Aicināja pie sevis, un zēns arī bija gatavs gājējs, taču neviena neizšķīrās par šo soli. Mani bērni ir jau izauguši, arī mazbērni ir lieli, tāpēc nolēmu, ka Oskars varētu dzīvot pie manis," skaidro E.Rācene.

Tagad nākas secināt, ka mazais puika ir pamatīgi pārveidojis viņas dzīvi.

„Viena maza puikas dēl esmu kļuvusi teātra režisore un pati saceru lugas. Esmu arī nopirkusi ģitāru Oskaram un sev, turklāt savos 52 gados sākusi spēlēt ģitāru," atzīst Elga. Viņa ir profesionāla deju kolektīvu vadītāja, bet teātri līdz šim nebija pat spēlējusi.

"Esmu bijusi Zvārtavas pagasta padomes priekšsēdētāja, kura pati laulāja un vadīja kultūras pasākumus, jo kultūras darbinieka nebija. Pēc tam biju uzņēmēja, kurai joprojām ir kontakti Zviedrijā, arī Norvēģijā un citviet. Tāpēc tagad domāju, ka varu darīt visu," stāsta Elga.

Ko viņai dod teātra spēlēšana? Atziņu, ka cilvēka spējas ir bezgalīgas. Tas nekas, ja līdz 50 gadu vecumam ir dzīvots klusu un mierīgi. Pēc tam var atklāt vēl neiepazītas radošās spējas. „Tāda ir mana pārliecība, ka tā vajag darīt. Kamēr teātra spēlēšana patīk un cilvēki nāk uz mēģinājumiem, tikmēr varu turpināt, lai gan es, protams, nejūtos kā īsta režisore," saka E.Rācene.


Viņa uzsver, ka teātra grupa nav pagasta tautas nama kolektīvs. Tas ir brīvprātīgo teātris, kam mēģinājumi un izrādes notiek tautas namā.

(Vairāk lasiet 11.februāra "Alūksnes Ziņās")

Kategorijas