Aluksniesiem.lv ARHĪVS

Saņem atbalstu kultūras aktivitātēm (labots)

Mārīte Dzene

2014. gada 22. jūnijs 08:00

650

Vidzemes projektu konkursā atbalstu guvuši trīs Alūksnes novada un viens Apes novada projekts. Valsts Kultūrkapitāla fonda padome no 83 iesniegtajiem projektiem finansējumu piešķīrusi 31 projekta pieteikumam, atbalstot dažādas kultūras aktivitātes reģionā ar 56 500 eiro Latvijas valsts mežu atbalstītajā Vidzemes kultūras programmā.


Rīkos jokdaru festivālu

Edgara Liepiņa iecienīto uzmundrinājuma teicienu “Vajag tik rakt!” jokdaru festivāla nosaukumam izvēlējies Zeltiņu tautas nams, lai sadarbībā ar Vidzemes kultūras un sporta darbiniekiem, pašdarbības kolektīviem, iedzīvotājiem un iestādēm sarīkotu neparastu kultūras pasākumu populārā aktiera piemiņai. Projekta ieceres īstenošanai piešķirti 1000 eiro, lai divas dienas pulcētu humora žanra cienītājus.


Festivālā piedalīsies aktīvās atpūtas dalībnieki, uzņēmēji un mājražotāji ar gardumiem. Pasākuma norise tiks filmēta, fotografēta un aprakstīta, lai apkopotos materiālus nodotu Zeltiņu pagasta un Alūksnes muzejam. Tas būs izglītojošs materiāls par E.Liepiņa dzīvi un daiļradi, kā arī par svētku svinēšanas tradīcijām Alūksnes novadā.


Studenti radīs vides objektus

Latvijas Mākslas akadēmijas tēlniecības nodaļā šobrīd studē divi talantīgi bijušie Alūksnes mākslas skolas audzēkņi – Una Stahovska un Rihards Ābeltiņš. Pieaicinot studiju biedrus, viņi kopā ar vienu no atpazīstamākajiem Latvijas tēlniekiem Ivaru Drulli ir gatavi radīt sešus mūsdienīgus vides objektus, kuru iedvesmas avots būs Alūksnes pilsētas vēsture un kultūrvide. Projektam “Jaunie tēlnieki Alūksnes pilsētā” ir piešķirti 2100 eiro.


Paredzams, ka vides objektus novietos Lielās Ezera ielas skvērā, mākslas skolas apkārtnē un ezera piekrastē. Jūlija otrajā pusē vides objekti tiks darināti pēc iepriekš sagatavotām skicēm. Tā būs lieliska iespēja jaunajiem māksliniekiem apliecināt sevi un ar savu pieredzi iepazīstināt mākslas skolas audzēkņus.


Viktora Ķirpa Ates muzeja projektam “Es mācu, ko es māku” piešķirti 1500 eiro, lai veicinātu “dzīva” muzeja idejas īstenošanu – cilvēka – darba darītāja klātbūtni Vidzemes lauku sētā. Amatnieki ar apmeklētājiem dalīsies zināšanās un prasmēs, veicinot amatu pārmantojamību un sadarbību. Darba procesā tiks dota iespēja ne tikai uzzināt ko jaunu, bet arī apzināt savas spējas un intereses, Projekts ļaus aktualizēt un aktivizēt amatnieku, mājražotāju un latviskās dzīves ziņas pazinēju zināšanu un prasmju lietošanu, arī to apmaiņu.


Pedagogi pilnveidos meistarību

Apes novadā Gaujienas J.Vītola fonds divpadsmito reizi varēs organizēt radošo nometni “Vītolēni”, jo projekta īstenošanai saņems 2000 eiro. Pirms J.Vītola mūzikas dienām rīkotā mūzikas skolu audzēkņu radošā nometne ir iespēja jaunu, inovatīvu metožu izmantošanai.


Mūzikas skolām trūkst līdzekļu, lai pedagogi pilnveidotu profesionālo meistarību ārpus skolas un saņemtu tālākizglītības apliecības. Iepriekšējo gadu nometnēs bija jūtams oriģināldarbu trūkums bērnu simfoniskajam orķestrim un korim.


Ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu skaņdarbus ir rakstījuši Jānis Lūsēns , Ilze Arne, Rihards Dubra, Andris Riekstiņš, Edgars Račevskis, Valdis Zilveris un Emīls Zilberts. Šoreiz jaundarbu rakstīs komponiste Sandra Mežore. Jaunu oriģināldarbu iestudēšana attīsta bērnu un jauniešu profesionālās iemaņas, kolektīvās muzicēšanas spējas, paplašina māksliniecisko redzesloku un dod emocionālo gandarījumu.


Kategorijas