Atklāj čempionātu hokejā (labots)

2011. gada 4. janvāris 13:32

3015

Svētdien Apes hokeja laukumā notika Alūksnes un Apes novadu hokeja čempionāta atklāšana. Komandas aizvadīja pirmās spēles, kurām turpinājums sekos jau šajā nedēļas nogalē.

Jāatgādina, ka hokeja kluba (HK) “Ape” sadarbībā ar HK “Alūksne” organizētajā turnīrā iesaistījušās piecas komandas: “Ape – 1”, “Ape – 2”, “Alūksne – 1”, “Alūksne – 2”, kā arī komanda “Vilki”, kas pārstāv Alūksnes novada Malienas pagastu.

Piedzīvo dramatisku zaudējumu

Čempionāta pirmajā spēlē tikās Malienas “Vilki” ar Apes otro komandu. Spēles pirmajā periodā ar 2:0 vadībā izvirzījās Malienas komanda. Savas pozīcijas komanda noturēja arī otrajā periodā, kurā abi pretinieki guva pa vieniem vārtiem savā labā. Lai gan trešo periodu “Vilki” uzsāka ar divu vārtu pārsvaru, apeniešiem izdevās ne tikai atspēlēties, bet arī gūt izšķirošo pārsvaru. Uzvaru ar 5:3 šajā spēlē guva “Ape – 2” (vārtu guvēji komandā “Vilki”: Edgars Vancāns – 2, Arvis Briediņš – 1; komandā “Ape – 2”: Reinis Semjonovs – 2, Roberts Kaktiņš – 2, Vairis Rozītis – 1).

Ar mājinieku uzvaru beidzās arī otra spēle, kurā tikās “Ape – 1” un “Alūksne – 2”. Jau pirmajā periodā apenieši izvirzījās vadībā ar 5:0. Nākamajos divos periodos pārsvars tikai palielinājās, spēlei beidzoties ar pārliecinošu “Ape – 1” uzvaru – 15:1 (vārtu guvēji komandā “Alūksne – 2”: Jānis Supe – 1; komandā “Ape – 1”: Kārlis Latiks – 5, Māris Kalekaurs – 2, Pēteris Kubuliņš – 2, Roberts Zvejnieks – 2, Gatis Vērzemnieks – 2, Rimants Krievāns – 1, Gints Kaktiņš – 1).

Tiesa, kā skaidro “Alūksne – 2” pārstāvis Gints Teterovskis, šoreiz komandu iegāzis spēlētāju mazais sastāvs: no 16 pieteiktajiem spēlētājiem uz spēli ieradās vien deviņi. “Vairāki spēlētāji bija sasirguši, turklāt ne jau tie sliktākie. Jau pirmajās spēles minūtēs jutām pārsvaru spēku samēros. Gāja ļoti grūti, kas atspoguļojās arī rezultātos. Lai gan vienmēr nevar uzvarēt, tik dramatisku zaudējumu nebijām gaidījuši,” viņš atzīst.

Nākamās spēles – jau šonedēļ

Neskatoties uz piedzīvoto sakāvi, spēlētāju entuziasms nav zudis. “Degunu “nokāruši” neesam. Cerams, uz nākamajām spēlēm varēsim ierasties spēcīgākā sastāvā un tad jau iznākums būs citādāks,” spriež G.Teterovskis. Arī HK “Ape” vadītājs Andis Pops norāda, ka pirmo spēļu rezultāti nav rādītājs. “Maliena ļoti labi sevi parādīja. Tas, ka pēdējā periodā apeniešiem izdevās saņemties, nenozīmē, ka nākamajā spēlē Malienai neizdosies noturēt pozīcijas līdz beigām,” viņš saka.

A.Pops informē, ka nākamās čempionāta spēles gaidāmas jau šajā nedēļas nogalē. Sestdien pulksten 19.00 Apes hokeja laukumā tiksies “Ape – 1” un “Ape – 2”. Savukārt svētdien spēles notiks Apes ielas hokeja laukumā Alūksnē. Pulksten 11.00 laukumā dosies Malienas “Vilki” un “Alūksne – 1”, bet pulksten 13.00 – “Ape – 2” un “Alūksne – 2”. Paredzēts, ka turnīra dalībnieki aizvadīs divus spēļu apļus, kuru izskaņā tad arī tiks noskaidroti čempionāta uzvarētāji.