Riteņbraukšana: sportistus karstums nebaida

Didzis Bauers

2014. gada 31. jūlijs 17:59

176

Lielākais Latvijas riteņbraukšanas sacensību seriāls – SEB MTB maratons – Kuldīgā atgriežas pēc divu gadu pārtraukuma. Neņemot vērā svelmīgo karstumu, piektajā posmā startēja vairāk nekā 1800 riteņbraucēji no Latvijas un Igaunijas, starp kuriem bija arī Alūksnes riteņbraucēji.

Trašu veidotāji bija sagatavojuši Kuldīgas apkārtnes reljefam interesantu un aizraujošas distances, kur netrūka ne aizraujošu nobraucienu, ne arī vairāku kāpumu, nobraucienu un ūdens šķēršļu.

Uzvaru prestižajā “Skandi motors” 61 kilometra garās distancē izcīnīja Latvijas vadošās riteņbraukšanas vienības “Rietumu-Delfin” pārstāvis Krists Neilands, kā arī Igaunijas sportiste Grēte Steinburga. Oskars Muižnieks izcīnīja 7.vietu, uzvarētājam zaudējot vairāk nekā 4 minūtes. 1.vietu M-55 grupā izcīnīja mūsu Viesturs Kazainis, kopvērtējumā viņam - 48.vieta.

Ļoti spraigs finišs izvērtās 39 kilometru garajā “Virši-A” distancē, kur uzvarētājs tika noskaidrots vien stadionā. Kā pirmais tajā iebrauca “Trek team” vienības pārstāvis Jānis Bērziņš. 4.vietu M55 grupā izcīnīja Gunārs Rozenbergs, kurš kopvērtējumā ierindojās 278.vietā. 17.vietu M grupā izcīnīja Rolands Zarītis, kopvērtējumā viņam – 23.vieta. Gints Rozenbergs – 74.vietā. 9.vietu W-16 grupā izcīnīja Alise Kazaine.