Alūksniešiem - labākais rezultāts

Didzis Bauers

2014. gada 8. augusts 00:00

9

Pagājušās nedēļas nogalē Alūksnē norisinājās sestās pauerliftinga sacensības „Latvijas spēcīgākā pilsēta”.

Sociālā projekta „Es zinu, tu to vari” sacensībās savu spēku pierādīja 115 alūksnieši, kopā paceļot 158 460 kilogramus un palīdzot pilsētai izcīnīt līdz šim spēcīgākās pilsētas titulu.
Pārsteidzošu rezultātu uzrādīja Gulbenes novada komandas „Jaungulbene” sportiste Vineta Vašķe, uzspiežot 20 kilogramu svaru stieni 159 reizes un izcīnot līdz šim labāko rezultātu sieviešu konkurencē. Elīna Elksnīte no komandas „Alūksne” ierindojās 2.vietā ar 80 uzspiestām reizēm. Elīnas komandas biedre Vita Riepniece ieguva 3.vietu ar 42 uzspiestām reizēm.
Starp jauniešiem labākais bija Oskars Puļļa no komandas „Alūksne”, uzspiežot 20 kilogramus smago svaru stieni 170 reizes. Otrajā vietā palika Artūrs Rainiks ar 100 uzspiestām reizēm, aiz sevis atstājot komandas „Alūksne” sportistu Kristiānu Kļavu, kura veikums ir 90 uzspiestas reizes.
Vīru konkurencē Dāvis Šķenders no komandas „Alūksne”, pāceļot 50 kilogramus smago svaru stieni 91 reizi, izcīnīja 1.vietu. Otrs izturīgākais starp vīriem bija Deniss Haritesku no komandas „SP Alūksne” ar 85 uzspiestām reizēm. Trešo vietu izcīnīja Denisa komandas biedrs Kristaps Liepa, uzspiežot svaru stieni 83 reizes.
Sacensībās komandu vērtējumā par pārliecinošiem uzvarētājiem kļuva komanda „Alūksne”, otrajā vietā – „SP Alūksne”, trešajā – „Jaungulbene”.
Līdztekus spiešanai guļus uz reižu skaitu jauniešiem tika dota iespēja izmēģināt Latvijā tikai nesen ienākušo sporta veidu - spēka cīņu. Pārliecinoši startēja Kaspars Eislers, izcīnot 1.vietu. Otrais spēcīgākais šajā cīņā bija Gatis Keišs, trešais – Vilnis Lapiņš. ◆