Aluksniesiem.lv ARHĪVS

Mazpulcēni izaudzē 4 tonnas biešu

Mārīte Dzene

2010. gada 13. oktobris 10:45

1787

Ziemera un Strautiņu pamatskolas mazpulcēni ir starp čaklākajiem un uzcītīgākajiem Latvijā, jo spējuši izaudzēt 4 tonnas biešu. Labāk veicies ziemeriešiem, kuri var lepoties ar 2,5 tonnu biešu ražu. Nu jau labu laiku tās var iegādāties “Maxima” veikalos.

“Esam gandarīti, ka jau otro gadu mūsu pircējiem ir iespēja novērtēt mazpulcēnu paveikto. Redzot sava darba rezultātu, viņi jūt prieku un smeļas iedvesmu jauniem darbiem. Tiesa, mazpulcēnu audzētās bietes var nopirkt tikai mūsu lielākajos veikalos, lai tām būtu vairāk pircēju,” atzīst “Maxima Latvija” preses sekretārs Ivars Andiņš.

Ziemera mazpulka vadītājs Jānis Bērtiņš norāda, ka šāda iespēja radusies sadarbībā ar zemnieku saimniecību “Ezerkauliņi”. Tā iepirka no mazpulcēniem bietes par 10 santīmiem kilogramā. Astoņi biešu audzētāji ir saņēmuši peļņu ar pārskaitījumu atvērtajā bankas kontā. Armands Paulovičs bija izaudzējis 710 kilogramus biešu, tātad nopelnīja 71 latu. Brālis un māsa Smelteri katrs nodeva vairāk nekā 400 kilogramus biešu. “Tā ir krietna naudiņa lauku bērniem,” secina Ziemera 29.mazpulka vadītājs Jānis Bērtiņš. Viņš atklāj, ka divas meitenes izvēlējās izaudzētās bietes atstāt pašu galdam. “Arī tas ir labi – bietes jāēd, lai būtu sārti vaigi. Turklāt “Ezerkauliņi” tādu iespēju dod biešu audzētājiem,” uzsver J.Bērtiņš. Šīs zemnieku saimniecības līdzīpašnieks Kaspars Brunovskis secina, ka jau piekto gadu mazpulcēni cītīgi strādā. Viņi ir ieguvuši ne tikai pamatzināšanas uzņēmējdarbībā, bet arī neatsveramu pieredzi.

J.Bērtiņš stāsta, ka bietes audzēja divas mazpulcēnu grupas. Viena slēdza līgumu ar “Ezerkauliņiem” par biešu audzēšanu un pārdošanu. Otra grupa tās sēja un audzēja, lai novērotu un apgūtu šī darba iemaņas. Tika saņemta burtnīca ar metodiskiem norādījumiem, kādā augsnē un cik lielā attālumā cita no citas bietes jāaudzē, kad jāravē un kādas ir nezāles. “Jaunākie mazpulcēni rūpīgi fiksēja savu darbu un novērojumus. Viņi atnesa lielākās bietes. Turklāt es kā bijušais dārznieks nekad nebiju redzējis, ka visas bietes izaug vienādas – lielas un apaļas, bez slimībām un kaitēkļu bojājumiem,” atzīst J.Bērtiņš.

Kategorijas