Aluksniesiem.lv ARHĪVS

Iecirkņi slēgti. Sākas balsu skaitīšana

Agita Auziņa

2010. gada 2. oktobris 20:00

1434

Latviešu tauta savu nostāju ir paudusi un 10.Saeimas vēlēšanas ir noslēgušās. Pulksten 20.00 visi iecirkņi tika slēgti un nu rit balsu skaitīšana, kas lielākajos iecirkņos ieilgs līdz pat rīta gaismai. Pirmie provizoriskie rezultāti tiek solīti pēc pulksten 22.00. Gaidīsim tos un ziņosim! Šobrīd lasītājiem piedāvājam vēlētāju aptaujas rezultātus, kā arī ieskatu par vēlēšanu norisi Alūksnes un Apes novados.

Alūksnes un Apes novados vēlēšanas aizritējušas mierīgi. Alūksnes novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Juris Priednieks stāsta, ka nekādu starpgadījumu nav bijis. Arī kārtības pārkāpumu nav, izpalikusi arī aģitācija un balsu pirkšana. “Priecājamies, ka vēlēšanas bija neparasti mierīgas. Īpaši liela vēlētāju atsaucība bija centrālajā iecirknī administratīvajā ēkā un jāuzsver fakts, ka vēlēt šeit nāca daudz jauniešu. Cilvēku bija tik daudz, ka bija pat jāgaida rindā, bet neviens neizteica neapmierinātību. Visi bija saprotoši,” stāsta sekretāre Baiba Meistere. J.Priednieks atklāj, ka vienīgais mazais starpgadījums bijis ar diviem jauniešiem, kas vēlējušies dzer alu. “Mierīgu sarunu ceļā abi puiši saprata, ka šī nav īstā vieta, kur dzert un devās prom,” stāsta J.Priednieks.

Apes novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Gundars Pihlis portālam stāsta, ka vēlēšanas visos četros novada iecirkņos aizvadītas mierīgi. Nopietnu problēmu nav bijis, bijuši vien sīki starpgadījumi. “Daži nesaprata, kas īsti jāmet urnā, vēl kāds meklēja kandidātu, kura nemaz sarakstos nav,” stāsta G.Pihlis. Neilgi pirms iecirkņu slēgšanas, ap septiņiem vakarā, Gaujienas iecirknī pietrūcis aplokšņu. “Nebijām paredzējuši tik lielu vēlētāju atsaucību Gaujienā, bet problēmu operatīvi novērsām un aploksnes piegādājām,” stāsta G.Pihlis. Viņš šo vēlētāju pieplūdumu skaidro ar Svecīšu vakaru Gaujienas kapos.

Aptaujas rezultāti

Portāls alūksniešiem.lv sadarbībā ar ziņu aģentūru LETA, SKDS un „Dienas mediji" šodien, vēlēšanu dienā, veica jau nobalsojušo vēlētāju aptauju, lai prognozētu vēlēšanu rezultātus. Šie dati liecina, ka līderu pozīcijās Alūksnes novadā izvirzījusies politiskā apvienība “Vienotība”, kas saņēmusi 45,5% respondentu atbalsta, otra atbalstītākā ir “Zaļo un Zemnieku savienība” par ko balsojuši 25,5% aptaujāto. Aiz viņiem seko “Saskaņas Centrs” ar 8,33% vēlētāju balsīm, apvienība “Visu Latvijai/TB/LNNK” ar 6,66 % atbalsta un partiju apvienība "Par Labu Latviju" ar 6,11% atbalsta. Pilnus aptaujas rezultātus lasiet šeit .


Kategorijas