Velosports: sāk sezonu

Didzis Bauers

2015. gada 30. aprīlis 12:20

70

Ventspils Piedzīvojumu parkā ar gandrīz 1000 dalībnieku startu sākās Latvijā otra populārākā kalnu divriteņu seriāla “Vivus.lv MTB Maratons” sezona. Tajā startēja arī daudzi alūksnieši.

Anita Muižniece S45 grupā 27 km distancē izcīnīja 3.vietu. Vīriem 54 km distancē 1.vietā - Andris Vosekalns, Oskaram Muižniekam – 4.vieta, Reinim Marksam – 6.vieta. U23 grupā 8.vietā - Rolands Zarītis. V40 grupā Ainārs Volts – 28.vietā. V50 grupā Viesturs Kazainis izcīnīja 7.vietu, Gunārs Rozenbergs – 17.vietā.

Nedēļas nogalē norisinājās “SEB MTB” kalnu divriteņu maratona pirmais posms no Cēsīm līdz Valmierai. Tajā startēja 2400 braucēji. “Skandi motors” 55 km distancē M grupā 2.vietu izcīnīja  A.Vosekalns, O.Muižniekam - 8.vieta. M50 grupā V.Kazainim - 7.vieta. “Virši-A” braucienā TM grupā R.Markss izcīnīja 14.vietu, R.Zarītis – 19.vieta. Anita Muižniece W45 grupā izcīnīja 3.vietu. W16 grupā Alise Kazaine – 5.vietā.

“Šo sezonu uzsāku ar sacensībām “MySport Kauss 2015”, kurās izcīnīju trešo vietu, “Vivus” un “SEB” neiet tik labi, kaut kā vēl nevar ieskrieties. Jāatzīst, ka katru gadu klāt nāk “jaunie”, grupā kļūst vairāk dalībnieku, bet arī vēl nebraucas tik labi - pēc ziemas vēl nevar iekustēties. Alūksnieši iesākuši sezonu ne tik labi, kā gribētos. Bet nav jau slikti kopumā. Šogad mēģināšu nobraukt trīs seriālus: abus lielākos Latvijas un Igaunijā. Katrā gan ir 7 posmi, bet kopvērtējumā iet 5, tādēļ daži posmi sakrīt, tad tos izlaižu, lai sanāktu katrā nobraukt pa 5. Sanāks vasarā startēt gandrīz katru nedēļu, mēnesī būs viena brīva svētdiena. Sāk trūkt spēka, rezultāti krītas, jo mūsu gados organisms nedēļas laikā vairs nespēj atjaunoties. Ideāli būtu startēt vienā seriālā. Skatīšos, kā šogad ies, tad nākamgad domāšu, vai atteikties no kāda seriāla. Uz nākamajām sacensības brauksim visi alūksnieši kopā, tās būs Vīlandē (Igaunijā). Bez manis vēl brauks Guntis Kozilāns, G.Rozenbergs, A.Muižniece un R.Markss,” stāsta V.Kazainis.