Noskaidro Vidzemes čempionus

Ilze Bogdanova

2010. gada 30. augusts 12:37

1148

Sestdien Alūksnes vidusskolas sporta laukumā notika Vidzemes čempionāts nacionālajā suņu daudzcīņā. Uz medaļām pretendēja gandrīz 20 dalībnieki, kas sacentās trīs grupās: vecuma grupā līdz 35 gadiem, vecuma grupā virs 36 gadiem un kucēnu grupā. Sacensības norisinājās trīs etapos: suņa piesaukšana no attāluma, šķēršļu joslas pārvarēšana un figuranta aizturēšana. Vairāk foto .

Izšķirošā loma – komandas darbam un precizitātei
Ik sacensībās šķēršļu josla tiek veidota citādāka, bet šoreiz tā sagādāja sevišķi lielas pūles, tāpēc vairāki medaļu pretendenti no turpmākās cīņas izstājās. Par klupšanas akmeni kļuva ar zariem apklāts šķērslis, kas parasti saimnieku četrkājainajiem draugiem ir jāpārlec, bet šoreiz tika dots uzdevums izlīst tam cauri pa apakšu. Tā kā punkti vērtējumā tiek saņemti tikai tad, ja šķērslis pārvarēts pareizi, šoreiz ieguvēji bija tie, kas izcēlās ne tik daudz ar ātrumu, cik teicamu komandas darbu.
Trases sākumā novietoto šķērsli gandrīz visi dalībnieki veica nepareizi, un tikai retajam izdevās suni atsaukt laikus atpakaļ, lai pārvarētu to pareizi. Kā vēlāk atzina daži dalībnieki, šoreiz suņu pieredze sacensībās nenāca par labu. Tie, kas jau bija pieraduši atpazīt šķēršļus un veidu, kādā tie pārvarami, nereti aizsteidzās saimniekam priekšā, pēc nepareizi veiktā šķēršļa un nākamā pārvarēšanas neiegūstot punktus etapā un tādējādi zaudējot iespēju cīnīties par vietu kopvērtējumā.

Par laureātiem kļūst visus etapus veikušie
Vecuma grupā līdz 35 gadiem par pirmā etapa medaļu ieguvējiem kļuva Robins Dedzis ar Bobiju, Linda Sildare ar Feru un Marika Magaziņa ar Negro, otrajā etapā labākos rezultātus uzrādīja L.Sildare ar Feru, M.Magaziņa ar Negro un Ieva Loža ar Dīvu, bet trešajā etapā – Raivis Podrezovs ar Reno, I.Loža ar Dīvu un L.Sildare ar Feru. Par Vidzemes čempionu kopvērtējumā kļuva L.Sildare ar Feru, 2.vietu ieguva I.Loža ar Dīvu, bet 3.vieta, ņemot vērā daudzos dalībniekus, kas kādā etapā neieguva punktus, šoreiz izpalika.

Vecuma grupā virs 36 gadiem dalībnieki etapu vērtējumā sarindojās sekojošā secībā: pirmajā etapā – Egils Grāveris ar Kortezo, Didzis Aumeisters ar Argo, Nikolajs Griškēvičs ar Baronu; otrajā etapā – D.Aumeisters ar Argo, N.Griškēvičs ar Baronu, E.Grāveris ar Kortezo; trešajā etapā – D.Aumeisters ar Argo, E.Grāveris ar Kortezo, Ludmila Ozoliņa ar Bellu. Par kopvērtējuma laureātiem kļuva D.Aumeisters ar Argo, E.Grāveris ar Kortezo un N.Griškēvičs ar Baronu.

Čempionu titulu izcīna debitanti
Precīza šķēršļu joslas pārvarēšana un teicams komandas darbs bija izšķirošs arī kucēnu grupā. Pirmajos divos etapos par 1.vietas ieguvēju kļuva alūksnietis Raivis Podrezovs ar Pradu, 2.vietu izcīnīja Violeta Murina ar Šeilu (Valka), bet labāko trijnieku noslēdza šo sacensību debitanti – Sergejs Balans ar Sāru (Alūksne).

Pirmā trijnieka pozīcijas būtiski mainījās pēc pēdējā etapa, kur līdzšinējie sacensību līderi – R.Podrezovs un V.Murina – precīzi neizpildīta uzdevuma dēļ nesaņēma punktus vērtējumā un līdz ar to nevarēja pretendēt uz vietām sacensību kopvērtējumā. Trešajā etapā labākos rezultātus uzrādīja S.Balans ar Sāru (1.vieta), Ilze Plūme ar Rodžeru (2.vieta) un Kaspars Eislers ar Taisonu (3.vieta).
Rezultātā par Vidzemes čempioniem kucēnu grupā kļuva S.Balans ar Sāru, atstājot aiz sevis I.Plūmi ar Rodžeru (2.vieta) un Alisi Bagradi ar Kosmo (3.vieta), no kuriem pēdējie etapos ieguva attiecīgi 5., 6. un 4.vietu.