Aluksniesiem.lv ARHĪVS

Piedalās konferencē, kas veltīta 1941.gadā uz Sibīriju aizvestajiem Latvijas bērniem

Melngalvju namā vakar,  14.jūnijā, notika konference „1941.gada 14.jūnija piemiņai” veltīta 1941.gadā uz Sibīriju aizvestajiem Latvijas bērniem. Konferenci atklāja fonda „Sibīrijas bērni” vadītāja, kinorežisore Dzintra Geka. Uzrunas teica valsts prezidents Andris Bērziņš un Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. Tam sekoja mācītāja Gunta Kalmes lūgšana. Klātesošos uzrunāja Sibīrijas bērni, viņu mazbērni, kā arī Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdētājs Valters Nolendorfs, politologs, vēsturnieks Konstantīns Pupurs, fonda „Sibīrijas bērni” dibinātājs Gunārs Toms. Muzikālu sveicienu nesa Armands Birkerts („Čikāgas piecīši).

Šajā konferencē piedalījās arī skolēnu sacerējumu konkursa „Sibīrijas bērni” labāko darbu autori ar saviem skolotājiem un vecākiem. Starp tiem bija arī Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas 11.klases skolniece Dita Poševa ar savu māmiņu Laimu un vēstures skolotāju Līgu Bukovsku. Konkursa laureātiem bija jāuzstājas ar saviem lasījumiem. Dita lasīja sava darba fragmentu par mūsu gaujienieti Liliju Pliškinu un viņas ģimeni Sibīrijā.

Maija mēnesī tika izsludināts sacerējumu konkurss, kur iesūtītos darbus vērtēja kompetenta žūrija. Tās priekšsēdētāja bija filoloģe, profesore Ina Druviete. Žūrijas locekļi: 12.saeimas deputāts, profesors K.Šadurskis, žurnāliste, laikraksta “Laiks” galvenā redaktore L.Kovtuna, latviešu valodas un literatūras skolotājas A.Gulbe un L.Sprūde, rakstnieks M.Bērziņš un atmiņu grāmatas “Bij tādi laiki” autors I.Knaģis.

Tika iesūtīti 70 sacerējumi. Dita savā vecuma grupā (10.-12.klase) ieguva pirmo vietu. Konferencē skolēni arī tika apbalvoti ar diplomiem, grāmatām un naudas balvām. Pēc konferences neformālā gaisotnē Ditai atzinīgus vārdus par viņas darbu veltīja arī šā pasākuma organizatore Dzintra Geka.

Konferences noslēgumā izskanēja mācītāja G.Kalmes vārdi, ka mēs nedrīkstam aizmirst pagātnes notikumus un nedrīkstam pieļaut,ka tie atkārtotos nākotnē.

Kategorijas