Aluksniesiem.lv ARHĪVS

Izcenojumi par asenizāciju nav mainīti

Līga Vīksna

2010. gada 6. augusts 13:03

379

"Alūksnes Ziņās" vērsās alūksnietis, paužot neizpratni par Alūksnes novada pašvaldības uzņēmuma SIA "Rūpe" asenizācijas pakalpojuma izmaksām.

"Maijā par divu kubikmetru izvešanu maksāju 14,52 latus jeb 7,26 lati par kubikmetru, bet par vienu kubikmetru jūlijā bija jāmaksā 12 latu. Man uz rokas izdotajā čekā neparādās ne adrese, ne nobrauktie kilometri un cena par kilometru - tikai naudas summa. Sanāk, ka pilsētas robežās ir par 5 latiem vairāk jāmaksā kubikmetrā, bet dzīvesvieta ir tā pati - dzelzceļa stacijas rajonā. Zvanīju uz "Rūpi", kur man atbildēja, ka izcenojumi par asenizācijas pakalpojumiem nav mainījušies," saka alūksnietis.  

SIA "Rūpe" valdes loceklis Valfrīds Vilks apstiprina, ka izcenojumi patiesi nav mainīti, bet summa ir atšķirīga, ņemot vērā izvesto kubikmetru daudzumu un nobrauktos kilometrus līdz izsaukuma vietai.

"Tuvākajā laikā nav arī domāts paaugstināt izcenojumus. "Rūpe" ir pievienotās vērtības nodokļa maksātājs - arī tas ir iekļauts cenā," saka V.Vilks.

Pašreizējie "Rūpes" izcenojumi paredz - par kubikmetru jāmaksā 3,20 lati, bet par vienu kilometru līdz izsaukuma vietai - 0,56 lati. Asenizācijas automašīna uz izsaukumiem brauc no attīrīšanas iekārtām pie "Aizupītēm", kur arī tiek nogādāts izsūknētais saturs. V.Vilks atzīst, ka asenizācijas pakalpojums ir gana pieprasīts.

"Protams, joprojām daudz ir cilvēku, kas sava īpašuma kanalizācijas izvadus ierīko pilsētas grāvjos un tad, piemēram, Uzvaras dīķis strauji aizaug ar trekniem augiem," norāda V.Vilks.

Kategorijas