Trek Philips MTB maratons finišē Apē

Agita Auziņa

2010. gada 27. jūlijs 09:52

1235

Svētdien, 25. jūlijā Apē notika kalnu velosipēdu maratona trešais, noslēdzošais posms, kas bija arī “Vaidavas kauss MTB maratonā”. Cerībām uz labiem rezultātiem starta līniju šķērosoja apmēram 360 dažādu vecumu un meistarības grupu sportisti no visām trim Baltijas valstīm.

Maratona organizatori  bija izveidojuši četras dažādas grūtības pakāpes trases. Galvenā cīņa norisinājās  grūtajā, bet interesantajā   55 kilometru distancē, bet ne mazāk aizraujošs bija Sport Pusmaratona  un Atvertās klases 33 kilometru brauciens. Savukārt paši jaunākie sportisti   piedalījās īpaši viņiem veidotās distancēs un visi  saņēma sponsoru gādātās balvas. Šeit bija vērojama īpaša tieši mazo apeniešu aktivitāte.

Uzvar labākie
Sīvā cīņā Elites klasē šoreiz  uzvarēja Dmitrijs Sorokins (Rietumu- Delfin komanda), otrais - Raivis Zīmelis (TREK-PHILIPS), trešais – Ervīns Smoļins (NN Sporta klubs/RRS). Sievietēm šajā konkurencē nepārspēta palika Anda Savļenko (NN Sporta klubs/Kuldīga), tālākajās vietās - Maija Kvedere (Peltes)  un Vineta Petrelēvica (komanda “Garām ejot”).

Sacensību kopvērtējumā triumfēja  E.Smoļins, aiz sevis atstājot D. Sorokinu un Konstantīnu Smotrovu, kurš pārstāv komandu “Gandrs Merida”. Sievietēm kopvērtējuma uzvarētāja izrādījās M. Kvedere, otrajā vietā – V. Petrelēvica, bet trešo vietu  ieguva Nataļja Peļepeca (Mežmalas MTB).

Startē arī alūksnieši un apenieši

Ne mazāk veiksmīgus startus aizvadīja arī Alūksnes un Apes novadu sportisti. V50 grupā uzvaru gan trešajā posmā, gan kopvērtējumā guva ilzenietis Viesturs Kazainis. Viņš aiz sevis atstāja alūksnieti Gunāru Rozenbergu, kurš ierindojās 3.vietā.  Apenietis Mairis Levans V40 grupā kopvērtējumā ierindojās 28.vietā. Atis Šaicāns Atvērtajā klasē šajā posmā 1.vietā, bet Andris Apalups Atvērtajā klasē uzrādīja piekto labāko rezultātu. Alise Kazaine S12 grupā kopvērtējumā ierindojās 1.vietā, U-23 grupā 4.vieta Santai Kazainei (kopvērtējumā 7.vieta), Rolands Zarītis Jauniešu grupā izcīnija 2.vietu un kopvērtējuma ierindojās ceturtajā pozīcijā, bet Reinis Marks U23 grupā uzrādīja trešo labāko rezultātu, bet kopvērtējuma tabulā palika vien 12.vietā. Ar pārējiem Alūksnes un Apes novadu sportistu rezultātiem var iepazīties mājas lapā www.trek-kauss.lv