“Vaidavas kauss” jau 37.reizi

Agita Auziņa

2010. gada 13. jūlijs 15:46

507

Svētdien Apē, Arvīda Levana vārdā nosauktajā mototrasē norisinājās 37. „Vaidavas kausa” izcīņa. Uz starta stājās sportisti MX1/ MX2, kvadri, Mini MX un “Zelta mopēds” klasēs sagādājot  motokrosa līdzjutējiem  spraigas, notikumiem bagātas gadskārtējās sacensības.

Vislielāko “Vaidas kausu” mājup pārveda  Ivo Šteinbergs, kurš bija pārliecinošs līderis abos braucienos MX1 klasē. MX2 klasē uzvaru izcīnīja motokrosa vecmeistars  Agris Ļitvinovs,  kvadri klasē Mikus Neško, Mini MX klasē igaunis Marthi Leppik. Jāpiebilst, Mini MX klasē startēja arī apenietis Raivis Levans, ar ko mājinieki saistīja lielas cerības, pieveica tikai otro braucienu,  tajā izcīnot otro vietu. Balvu par tālākajiem lēcieniem Klētskalna tramplīnā piešķīra  pašreiz ātrākajam un pieredzes bagātākajam  MX1 klases sportistam Laurim Freibergam, kurš aizlēca 40 metrus. Viņš diemžēl  pirmajā braucienā  krita un guva nopietnu traumu, tāpēc izstājās no tālākas cīņas par kausu savā klasē.

Apes un Alūksnes novadu sportisti šoreiz palika bez godalgotām vietām. Alūksnietis Kristers Kovgers MX2 klasē ierindojās 8.vietā, Ainārs Dukulis – 10.vietā, kādreizējais apenietis (tagad gulbenietis) Edgars Rudītis izcīnīja  4.vietu. Šai klasē startam gatavojās arī  apenietis Raivis Levans. Lai gan kvalifikācija viņam bija veiksmīga, trasē viņu  pievīla “KTM” motocikls.

„Zelta mopēdā”, kas pulcēja visplašāko dalībnieku skaitu, standarta klasē zeltu izcīnīja Andris Matisāns, standarta 2A klasē - Agris Supe, bet sporta klasē Ainārs Karro, bet mopēdu komandu cīņā uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa „Tambo-lambo” – Ainārs Karro  un Aleksejs Gavrilovs. Šajā sacensību veidā tika apbalvotas arī labākās komandas: „Tambo-lambo”, „Pirra Ape” un „Liesma-Vecumnieki”.  Īpaša balva tika pasniegta arī visjaunākajam sacensību dalībniekam – sešgadīgajam Ralfam Raipalim. Spītējot lielajam karstumam,  divās starta grupās  trasē devās  vairāk kā 120 dalībnieku, kuri visi par piedalīšanos saņēma īpašas medaļas.

Tukšā nepalika arī skatītāji, jo kā jau Apē ierasts, notika balvu izloze. Galveno balvu, zāles pļāvēju, mājup veda Andis Jargāns no Annas, bet ar velosipēdu mājup pārradās apenietis Ivo Ķirsis.